Uçan Türk Ramil Guliyev

Cevapla
Kullanıcı avatarı
ayta
Site Admin
Mesajlar: 12
Kayıt: Çrş Tem 26, 2017 2:41 pm
Konum: Samsun
İletişim:

Uçan Türk Ramil Guliyev

Mesaj gönderen ayta » Cmt Ağu 12, 2017 8:20 am

Guliyev, “Yarışın sonunda madalya kazandığımdan emindim ama hangisi olduğunu bilmiyordum. Beni ilk kutlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Büyük onur duydum” dedi.

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 200 metrede altın madalya kazanan Ramil Guliyev, "Yarışın sonunda madalya kazandığıma emindim ama hangi madalya olduğunu bilmiyordum." dedi. Guliyev, geçen yıl koştuğu Olimpiyat finalinin ardından çok iyi bir antrenman dönemi geçirdiğini ve bu yıl katıldığı 14 yarışın tamamını kazandığını belirterek, "Altın madalya şansım çok yüksekti. Finiş çizgisini geçerken sağıma, soluma bakmadım. O anda yanımdakileri çok az gördüm. Madalya kazandığıma emindim ama hangi madalya olduğunu bilmiyordum. Yarış bitince hemen ekrana baktım. Ekranda adım ilk sırada çıkınca 'oldu' dedim. Sağıma soluma baksam, zaman kaybedebilirdim, hata olabilirdi. Kazanmak için her şeyi yaptım." açıklamasını yaptı.

A Spor'a açıklamalarda bulunan Guliyev, atletizme çocuk yaşta babasının yönlendirmesi ile başladığını söyledi. 'Uçan Türk' lakaplı sporcu, "Kendimi rüyada gibi hissediyorum. Strese dayandım ve kazandım" dedi. 27 yaşındaki sporcu, ayrıca kazandığı madalyayı 2010 yılında kaybettiği babasına armağan ettiğini açıkladı. Azerbaycan kökenli Türk vatandaşı olan Guliyev, yarışın çok zorlu geçtiğini belirterek, "Tüm rakiplerim çok iyiydi. Bu yüzden çok zorlu geçti. Kazandığım için çok mutluyum. Kariyerim için çok önemli bir adım oldu" dedi. Altın madalyaya ulaşmasının ardından kendisini ilk arayan kişilerden birinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyen Guliyev, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Aramasıyla büyük onur duydum" dedi.
teknoloji her zaman kazanacak..

Cevapla